Csoportok bemutatása
Kezdőlap
Éves események
Képek/Videók
Copyright © 2012, Lövész utcai Óvoda. Minden jog fenntartva.
"A gyermek védtelen kis teremtmény, akinek gondját viseljük, e gondoskodásért cserébe, nap mint nap mindazzal a szeretettel halmoz el minket, amit mástól nem kapunk meg."

Susanna Tamaro
"Lehet, hogy elfelejtik, mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól."

Carl William Buehner
A befogadás folyamán elsődleges célunk, hogy az óvodába lépő gyermek az új életforma kezdetét zökkenőmentesen, nagyobb lelki megterhelés nélkül élje át. Lehetőséget biztosítunk arra, hogy amíg a gyermekek igénylik, behozhatják kedves játékaikat, kispárnát, mesekönyvet, „alvó társat”. A beszoktatás ideje alatt igyekszünk minden gyermekkel személyes kapcsolatot kialakítani, majd ezt a kapcsolatot a társakra átvezetni. Fontos, hogy ez a folyamat örömteli legyen, figyelembe véve a gyermekek egyéni igényeit, testi- lelki szükségleteit, ugyanakkor bizonyos szabályoknak érvényesülniük kell.
Delfin csoport